F1 - F2 YETKİ BELGESİ

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ

F1 Yetki Belgesi

F1 Belgesi Nedir?

F1 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.

F1 Belgesi Nereden Alınır?

F1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.

F1 Belgesi Nasıl Alınır?

F1 Belgesi için başvuranların, A1belgesi,D1belgesi,D2 belgesi veya D4 yetki belgesi sahibi taşımacılardan en az birisi ile imzalanmış acentelik sözleşmesi bulunması, faaliyet gösterilecek yer ilçe ise en az 2.000 TL, il ise en az 6.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.

F1yetki belgesi sahiplerinin açacakları her şube için işletme sermayesi miktarı aynı miktarda katlanarak artar.

F1 yetki belgesi sahipleri en fazla 10 adet taşımacı ile sözleşme yapabilirler.

F1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?

2013 yılı için F1 yetki belgesi ücreti 6.769 Türk Lirası’dır. Köy, kasaba ve beldelerde faaliyet gösterecek olanlardan işletme sermayesi aranmaz ve F1 yetki belgesi ücretinde %75 indirim uygulanır.

F1 Yetki Belgesi Süresi

F1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.

F1 Yetki Belgesi Yenileme

F1 belgesi sahipleri, F1 yetki belgelerinin yenilenmesi için F1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. F1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.

F1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

F1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, F1 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

 

 

 

F2 Yetki Belgesi

F2 Belgesi Nedir?

F2 yetki belgesi ticari amaçla uluslar arası ve yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.

F2 Belgesi Nereden Alınır?

F2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.

F2 Belgesi Nasıl Alınır?

F2 Belgesi için başvuranların, A1belgesi,A2 belgesi,B1 belgesi, B2 belgesi,D1belgesi,D2 belgesi veya D4 yetki belgesi sahibi taşımacılardan en az birisi ile imzalanmış acentelik sözleşmesi bulunması, en az 6.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.

 F2 yetki belgesi sahiplerinin açacakları her şube için işletme sermayesi miktarı aynı miktarda katlanarak artar.

F2 yetki belgesi sahipleri en fazla 10 adet taşımacı ile sözleşme yapabilirler.

F2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?

2013 yılı için F2 yetki belgesi ücreti 10.154 Türk Lirası’dır.

F2 Yetki Belgesi Süresi

F2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.

F2 Yetki Belgesi Yenileme

F2 belgesi sahipleri, F2 yetki belgelerinin yenilenmesi için F2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. F2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.

F2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

F2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, F2 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

: